POLSKA MARKA

Darmowa dostawa od 200 zł

Bezzbożowa karma dla psa – poznaj jej zalety

W dzisiejszych czasach wiele osób zastanawia się, jaką karmę wybrać dla swojego psa, aby była odpowiednio zbilansowana i dostarczała mu wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Jednym z ciekawszych rozwiązań na rynku są karmy bez zbóż, które zdobyły w ostatnim czasie dużą popularność wśród właścicieli psów. Dlaczego? O tym dowiesz się poniżej. 

Zalety bezzbożowej karmy dla psa

Lepsze trawienie

Jedną z głównych korzyści bezzbożowej karmy dla psa jest lepsze trawienie. Psy dość trudno trawią zboża, co może prowadzić do różnych problemów trawiennych, takich jak zaparcia, wzdęcia i biegunki. Dlatego karmy bez zbóż są idealne dla psów z wrażliwym układem trawiennym.

Bardziej wartościowa dieta

Karma bezzbożowa dla psa to także lepsza dieta. Zboża zawierają związki fitynowe, czyli substancje antyżywieniowe, które utrudniają przyswojenie składników odżywczych przez organizm. A przecież pożywienie powinno stanowić paliwo do działania i czerpania radości z życia, a nie bezużyteczną masę do chwilowego zaspokojenia głodu, prawda?

Zboża to nic innego, jak tani wypełniacz, dlatego warto unikać karm, które na pierwszym miejscu w składzie mają ten składnik.

Bezzbożowe karmy zawierają więcej mięsa, a co za tym idzie, więcej białka, które pomaga w budowaniu mięśni oraz wzmacnia odporność psa.

Brak alergii 

Bezzbożowa karma to doskonałe rozwiązanie dla psich alergików. Psie alergie są poważnym problemem i często są wynikiem podawania niewłaściwej żywności. Zboża są jednym z bardziej popularnych alergenów, dlatego często są przyczyną biegunek, osłabienia, wzdęć, czy swędzącej skóry. A tego nikt z nas dla swojego psa nie chce, dlatego dbajmy o psie przewody pokarmowe i wybierajmy karmy z jak najmniejszą ilością zbóż (a najlepiej z ich brakiem!).

Lepsze samopoczucie

Pamiętajmy, że dieta psa ma duży wpływ na jego samopoczucie. Psy po zjedzeniu zdrowej, pełnowartościowej karmy są bardziej energiczne i chętniej oddają się aktywnościom fizycznym. Białko zawarte w mięsie oraz zdrowe tłuszcze pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu psa, dzięki czemu psiak czuje się lepiej i jest zdrowszy.

Większa ilość składników odżywczych

Karma dla psa bezzbożowa jest zwykle bogate w składniki odżywcze, takie jak białko, kwasy tłuszczowe omega-3, minerały czy witaminy z grupy B. Dostarczenie psu tych składników odżywczych ma pozytywny wpływ na jego zdrowie, kondycje sierści i skóry, a także kondycję układu sercowo-naczyniowego.

Sucha karma monobiałkowa bez zbóż – (nie)istniejący ideał?

Sucha karma monobiałkowa bez zbóż to doskonały wybór dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, alergiami lub tych, które potrzebują dodatkowej dawki składników odżywczych. Karmy te zawierają jedno źródło białka, takie jak wołowina, kurczak lub inne. Pomaga to zmniejszyć ryzyko potencjalnych reakcji na wiele białek i ułatwia trawienie psom z alergiami. Przykładem są bezzbożowe karmy TAKIPIES, które zawierają 65% wołowiny, kaczki lub łososia.

Przy odrobinie poszukiwań możesz znaleźć idealną dietę bezzbożową dla swojego psa. Pamiętaj tylko, aby skonsultować się z weterynarzem lub psim dietetykiem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie. Twój pupil będzie Ci wdzięczny!

Zobacz także

Dlaczego Twój pies źle się zachowuje?

Psy to wspaniałe istoty, ale nie wszystkie stanowią książkowy przykład dobrego zachowania. Niektóre gryzą meble, inne uciekają na spacerach lub skaczą na ludzi. Wielu właścicieli