POLSKA MARKA

Darmowa dostawa od 200 zł

Czy można moczyć suchą karmę dla psa?

Kiedy decydujemy się na przygarnięcie psa, jedną z ważniejszych kwestii jest wybór nowej karmy dla naszego pupila. Właściwe żywienie to kluczowy element dbania o zdrowie naszego zwierzaka. Wiele osób zastanawia się również czy i jak długo moczyć suchą karmę dla psa.

W naszym dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, omawiając najważniejsze kwestie dotyczące moczenia karmy.

Czy można moczyć suchą karmę dla psa?

Moczenie suchej karmy w konkretnych przypadkach może korzystnie wpłynąć na dobrostan naszego czworonoga. Moczenie granulek nie tylko ułatwia jedzenie i trawienie, ale również sprzyja nawodnieniu organizmu i przyczynia się do poprawy smakowitości karmy.

ŁATWIEJSZE TRAWIENIE

Karmę namoczoną w wodzie będzie łatwiej strawić – jest to szczególnie pomocne w diecie szczeniąt, których wrażliwy układ pokarmowy dopiero co adaptuje się do nowego pożywienia.

Jeśli Twój pupil ma wrażliwy żołądek, spróbuj namoczyć granulki jego karmy – taki zabieg korzystnie wpłynie na pracę enzymów trawiennych oraz wchłanianie składników odżywczych.

Pamiętaj! Jeśli karmisz swojego psa naturalną karmą o przejrzystym składzie dostosowanym do psów z wrażliwym żołądkiem, to nie ma potrzeby moczenia karmy zbyt długo. Przy wysokiej jakości karmie jest duża szansa, że Twój pies nie będzie potrzebował dodatkowego nawadniania granulek.

Do takich karm zaliczamy karmę TAKIPIES, której składniki są odpowiednio zbilansowane, co wpływa na łatwość trawienia i przyswajania.

WYGODNIEJSZE PRZEGRYZANIE

Jeśli Twój pies ma problem ze zbyt dużym rozmiarem granulek, spróbuj je namoczyć – miękkie kulki łatwiej się rozpadają, dzięki czemu posiłek dla Twojego pupila będzie o wiele przyjemniejszy. To samo tyczy się psów seniorów, których zęby w podeszłym wieku się osłabiają – tutaj również sprawdzić się może namaczanie granulek karmy.

POPRAWA SMAKOWITOŚCI

Na smakowitość suchej karmy może wpłynąć nawodnienie granulek. Jeśli Twój pies niechętnie je suchą karmę, takie rozwiązanie może skłonić go do jedzenia, gdyż namoczone granulki wydzielają więcej smaku i aromatu. Innym sposobem na zachęcenie psa do jedzenia suchej karmy jest wybieranie produktów z dużą zawartością mięsa – smak mięsny jest dla psa niezwykle atrakcyjny i to on głównie decyduje o smakowitości pożywienia.

Wypróbuj karmę TAKIPIES, która zawiera aż 65% kaczki, łososia lub wołowiny!

DODATKOWE NAWODNIENIE

Woda – kluczowy składnik diety wszystkich istot żywych. Pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała, wchłanianiu substancji odżywczych, czy usuwaniu toksyn z organizmu. Jeśli Twój pies w upalne dni niechętnie sięga do miski z wodą, warto przemycać ją w pożywieniu. Świetnie sprawdzi się tu mokra karma lub sucha karma namoczona wodą oraz mrożone przysmaki.

Jak długo moczyć karmę?

Warto się zastanowić, jak moczyć suchą karmę dla psa. Odpowiedź jest dość prosta – warto poczekać aż granulki zmiękną, czyli ok. 15-30 min. W taki sposób zapewnimy odpowiednią konsystencję karmy, która będzie chętnie spożywana przez Twojego pupila.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, czy suchą karmę można moczyć oraz jak długo powinniśmy rozdrabniać granulki dla naszych psów. Jeśli Twój pies ma problemy trawienne lub niechętnie zjada swoje posiłki, możesz sięgnąć po takie sposoby i sprawdzić, czy poprawią one zdrowie i chęci Twojego czworonoga. Tak samo możesz postąpić, gdy Twój psiak nie radzi sobie z granulkami karmy lub ze względu na wiek ma trudności z przegryzaniem. Na koniec pamiętaj o nawodnieniu – w przypadku odwodnienia cierpi układ moczowy, co w konsekwencji może prowadzić do poważnego uszkodzenia nerek. Namaczanie granulek może być doskonałym sposobem na przemycenie większej ilości wody do organizmu Twojego psa.

Prawidłowe odżywianie i nawodnienie są niezbędne do utrzymania naszych zwierząt w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Dzięki odpowiednim praktykom żywieniowym możemy zapewnić, że nasi futrzani przyjaciele otrzymają wszystkie składniki odżywcze, których potrzebują, aby zachować zdrowie i żyć pełnią życia!

Zobacz także