POLSKA MARKA

Darmowa dostawa od 200 zł

Sucha karma monobiałkowa dla psa – czym jest i dlaczego warto ją wybrać?

Prawidłowe odżywianie jest jednym z kluczowych czynników wpływających na zdrowie czworonogów. Wybór właściwej karmy jest bardzo ważny, ponieważ zależy od niej nie tylko prawidłowy rozwój zwierzęcia, ale także kondycja jego skóry, sierści, zębów oraz samopoczucie. Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest monobiałkowa karma dla psa, której zalety przedstawiamy w tym artykule.

Karma monobiałkowa – co to znaczy?

Monobiałkowa karma dla psów to taka, która w składzie ma tylko jedno źródło białka zwierzęcego. 

To doskonały wybór dla zwierząt z alergiami na niektóre rodzaje białek. Alergię pokarmową u psów najczęściej wywołują składniki zawierające białko, zarówno zwierzęce, jak i roślinne. Często jest to gluten zawarty w zbożach (pszenica, owies, jęczmień lub żyto), soja, ryż, ale też kurczak, jagnięcina, czy ryby.

Aby zminimalizować ryzyko alergii pokarmowych, warto podawać psu jak najmniej źródeł białka, gdyż każde z nich ma potencjał do wywołania niepożądanych reakcji. Inaczej mówiąc, im mniej składników i źródeł białka, tym mniejsze ryzyko trafienia na uczulający psa składnik.

Dlaczego sucha karma monobiałkowa?

Sucha karma monobiałkowa dla psów to optymalne rozwiązanie dla właścicieli, którzy szukają pożywnej i zbilansowanej diety dla swoich czworonogów. Wysoka zawartość witamin i minerałów pomaga utrzymać psi organizm w dobrej kondycji, a białko z jednego źródła pomaga zmniejszyć ryzyko alergii. Gdy źródło białka pochodzi tylko z jednego rodzaju mięsa, to znacznie łatwiej jest nam kontrolować to, co potencjalnie może uczulać nasze czworonogi.

Kolejną zaletą suchej monobiałkowej karmy dla psów jest jej wygoda. Jest łatwa w przechowywaniu, nie wymaga chłodzenia i doskonale sprawdzi się w podróży. Dodatkowo jest ona zwykle znacznie tańsza niż mokra karma, więc chętnie sięgają po nią właściciele ras dużych, których psy mają większe zapotrzebowanie na pokarm.

Mokra czy sucha karma?

Jeśli chodzi o karmę dla psów, wielu właścicieli zwierząt jest rozdartych między opcjami suchymi i mokrymi.

Mokra karma jest  bardzo smaczna, co czyni ją doskonałym wyborem dla wybrednych niejadków. Jednak sucha karma o wysokiej zawartości mięsa może być równie smaczna oraz identyczna pod względem wartości odżywczych – wiele karm jest tak samo pożywnych jak ich mokre odpowiedniki. Karmienie suchą karmą jest z pewnością znacznie wygodniejsze: jedzenie ma dłuższy termin ważności oraz jest mniej podatne na zepsucie.

Pamiętaj, aby sucha karma monobiałkowa dla psa miała mięso na pierwszym miejscu w składzie!

Ostatecznie najlepszy wybór dla Twojego psa będzie zależał od jego indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli szukasz pożywnej karmy, wolnej od alergenów i sztucznych dodatków, która oferuje świetny stosunek jakości do ceny, sucha karma monobiałkowa TAKIPIES będzie doskonałym wyborem dla Twojego psa. Zawiera wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki odżywcze i wysokiej jakości białka. Składy wzbogacone są o prebiotyki wspomagające trawienie oraz kwasy Omega-3, aby sierść Twojego pupila była zdrowa i lśniąca. Dzięki różnorodności dostępnych smaków możesz mieć pewność, że monobiałkowa karma dla psów TAKIPIES zadowoli nawet najbardziej wybrednego niejadka! 

Zadbaj o najlepsze odżywianie swojego psa dzięki monobiałkowej karmie TAKIPIES i zapewnij mu długie i zdrowe życie! Wypróbuj już dziś – Twój pupil podziękuje Ci później.

Zobacz także